Kutudan Çıkarsan Ölürsün

ÖLÜM,ÖLÜM KORKUSU,MEDYA,BASKI
Merhaba. Bugün hayatımızda neler yaptığımızı ve çocukken nasıl davranıyorken şimdi nasıl davrandığımıza dair bir yazı yazacağım. Keyifli Okumalar…

Hepimizin zeki olarak doğduğuna inanıyorum. Herkes yaşam şartları ve bazı doğuştan gelen sağlık sorunları dışında eşitti. Daha sonra ne oldu peki?

Doğduğumuzda büyük bir defterin o ilk tertemiz beyaz sayfasıydık. İçinizde çok büyük bir potansiyel var bunu asla unutmayın. Çokça bilim, beynimizde kullandığımız alanın ne kadar az olduğundan bahsediyor. Hayatımız boyunca yani küçük bir çocukken içimizde büyük bir ateş vardı.
 • Biz Çocukken, diğer insanlarla iletişime geçmede hiçbir sıkıntı yaşamıyorduk.
 • Biz Çocukken, bir sanatçıydık, bir doktorduk…
 • Biz Çocukken, başka kişilerin ne düşündüğünü umursamazdık. Sadece sen ve senin düşüncelerin vardı.
 • Biz Çocukken, bir doktor, profesyonel sporcu, milyoner yada dünyayı değiştiren başka birisi olmak isterdik.
 • Biz Çocukken, doğruları konuşurduk.
 • Biz Çocukken, aşırı derece de enerji barındırıyorduk. 

Şimdi ne oldu?

Doğduğunuz andan itibaren kitlesel düşünme mesajını almaya başlıyorsunuz. Bu tür bir hipnozu çevrenizdeki dünyadan almaya başlıyorsunuz. Eğer annen maddi durumlardan dolayı para korkusu var ise sana “Para Ağaçta Yetişmiyor”, diyecektir. Eğer babanın insanlar tarafından çok fazla canı yandıysa “Çok Dikkatli Ol, İnsanlara Güvenme Diyecektir.” Okula gidiyorsun, hocalar orada kendi fikirlerini sana geçirmeye çalışıyor. Bu iyi yada kötü fark etmez. İyi olursa daha güzel düşüncelere çıkabiliyorsun. Eğer hocan sana iyi bir yol gösteriyorsa ileriyi daha iyi hedefliyorsun ama tam tersi de olursa, yolda ne kadar taş varsa daha oracıkta ayağının dibine birikiyor. Tabi ki bunlar bir engel değil. Ama gelişim esnasında çok büyük etkileri olan şeyler. Sana diyorlar ki; herkes gibi giyin, herkes gibi düşün, yüksek sesle gülme, yaratıcı olma, zeki kişiler bizden farklı biz onlar gibi olamayız, büyük düşünme, küçük oyna. Bunlar her zaman söyleniyor ve bunlar belli bir süreden sonra bizi bir kutuya sokuyor. Daha sonra biz o kutuda bunların çerçevesinde yaşıyor ve ölüyoruz.

Bu kutu’da çevrenizdekilerin düşünceleri, arkadaşlarınızın düşünceleri, sosyal ve medyatik düşünceler bulunur ve bunlar size der ki; “sen burada duracaksın, oturup burada televizyonunu izleyeceksin, buranın üstü senin kapasitenin yeteceği düzeyde değil”.Daha sonra ne olur;
 • Bir sporcu kadar sağlıklı olamazsın. Çünkü kutudasın ve orada ne varsa onu kullanıyorsun.
 • Bir oyuncu kadar pozitif düşünceli olamazsın.
 • Büyük bir şirket, büyük bir takım, hayalinde ki ev, dünyayı değiştirme düşüncen yada aradığın aşkı bulmak gibi istediğin şeyleri gerçekleştiremezsin.

Siz sıradanlığa yatkınsınız.”Bu düşünceyi sana senin tüm hayatın boyunca süre gelecek şekilde sürekli ama sürekli bastırarak kafanın içine yerleştiriyorlar. Sonunda kendinden vazgeçmiş bir halde buluyorsun kendini. Şu an 25 yaşındasın yada 35, 55, 75 yaşındasın ve sizin beyninizde yer alan program stabildir. Yani günlük işini yap, evine gel, sohbet et ve uyu. Hepsi bu kadar. Her gün aynı şeyler ve bu şeyleri yaptıkça sanki saatte 500 km hızla giden bir araçta 10 km hızla hayatın sonuna doğru gitme işlemini yapıyorsunuz.

Bu hayatta senin zekan yada düşüncelerin değil. Sadece o kutuda yer alan düşünceler var. Çoğumuz, sabahleyin bir korku ile uyanıyoruz. Korkuyoruz. Kutuyu terk edersek ne olur korkusu var üstümüzde.
 • Bir kutunun içinde çalışıyoruz.
 • Bir kutunun içinde yemeğimizi yiyoruz.
 • Bir kutunun içinde eve gidiyor ve yaşıyoruz.
 • Bir kutunun içinde her akşam 5 saat tv izliyoruz ve bir kutunun içinde ölüyoruz ve biz buna HAYAT diyoruz.
Burada vermek istediğim tek mesaj yaşamını bir kutunun içinde geçirme, bir kutunun içinde ölme. Bu kitlesel düşünceler sadece bir düşünceden ibarettir. O kutuyu yırtmak senin elindedir. Bunu hiçbir zaman unutma…

KENDİNİ HER ZAMAN GELİŞTİR.
OKU, ARAŞTIR, YARGILA...

İNAN...

GELECEK HAYALLERİN GÜZELLİĞİ İNANANLARA AİTTİR….

Yazımı beğendiyseniz yorumlarınızı eksik etmeyiniz.
Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere. Allah’a Emanet Olun. Sağlıcakla Kalın….

Yeni yazılardan anında haberdar olmak için ÜCRETSİZ E-POSTA ABONELİĞİNİZİ yapmayı unutmayınız…

Hiç yorum yok