Antik Yunanlıların Yaptığı En Çılgın 5 Şey

antik yunan,cinsellik,yaşam,


Antik Yunanlılar bazı yerlerde düşünür bazı yerlerde savaşçı olarak karşımıza çıkıyor ve bazen de kendi kendimize ne garip insanlar dediğimizde oluyor. Bugün burada size antik yunanlıların yaptığı en çılgın şeylerden 5 tanesini derledim keyifli okumalar.

Beni Takip Et

Antik yunan toplumunda hayat kadınlığı normal bir meslek olarak görülüyordu ve hayat kadınları vergilerini ödedikleri sürece bir sıkıntı yaşamıyordu. Tabi bu hayat kadınları kendilerini pazarlamaları gerekiyordu ve bunun içinde yeni reklam türleri ortaya çıkarmışlardı. Bu reklamlardan biriside özel tabanlı sandeletlerdi bu sandeletlerin tabanında “Beni Takip Et” yazıyordu ve bastıkları yerde o yazı çıkıyordu ve hizmetlerinin reklamlarını yapıyorlardı. Bunlara erkeklerde dahil. Erkeklerde kendilerini bu yolla pazarlıyorlardı.

Ter Satışı

Antik yunanlılar zamanında o zamanın sporcularının spordan önce vücutlarını yağlamaları normal bir uygulamaydı. Antremandan sonra vücutlarında ki ter ve ölü deriyi özel bir aletle kazırlardı. Bu işlem sonucunda Glorius denilen yağ, ter ve ölü deri kaplı bir karışım ortaya çıkıyordu ve bu karışımı bu sporcuların canlılığına ve dinçliğine sahip olmak isteyen kişiler alıyorlardı.

Antik Doping

O zamanın sporcuları da gücüne güç katmak istiyordu ve bu gücü sağlamak için bolca hayvan testisi yiyorlardı ve istediği gücü elde ediyorlardı ama şimdi de olduğu gibi eskiden de doping kullanmak yasaktı ve kullanan kişi yakalanınca yarışlardan ömür boyu men ediliyordu.

Fallus Gösterisi

Antik yunan zamanında belli bir zaman diliminde dev bir fallus heykeli bütün şehirde gösterilirdi ve bu diğer şekillerde de aynı şekilde uygulanırdı. Halk ise ellerinde ki penis şeklinde figürleri başlarının üzerinde tutarak sokaklarda gezmeye başlarlardı.

Tek Kaş

Antik yunanda tek kaşlı olmayı bir güzellik görecesi olarak görüyorlardı. Tek kaşlılık kadınlarda güzellik anlamına geliyor ve kadınlar bu haliyle doğal olarak görünüyorlardı. Kaşları olduğu bırakıyorlar hatta daha belirgin gözükmesi için orta kısma pudra benzeri maddeler sürüyorlardı yada keçi tüyünden yapılmış takma kaşlar kullanıyorlardı.

Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere Allah’a Emanet Olun. Sağlıcakla Kalın.
Yeni yazılardan anında haberdar olmak için Ücretsiz E-posta Aboneliğinizi yapamayı unutmayınız...

Hiç yorum yok