İlişkinizi Güçlendirecek 10 Güzel İpucu

ilişki,cinsel ilişki,nasıl ilişki daha iyi ayakta tutulur


Merhaba
Hiçbir ilişki muazzam değildir ama daha sağlıklı ve ömür boyu sürmesi de sizin elinizdedir. Çünkü bir ilişki karşılıklı iki cinsin yan yana gelmesiyle birbirine karşı bir duygular hissetmesiyle ortaya çıkar. Tabii ki bu birbirine karşı duyguların hissedilmesi sonucu ortaya çıkan yakınlaşma ve sevme olayları oluştuğunda iki ayrı kişilik olduğundan çatışmalar, anlaşamamazlıklar ve benzeri şeyler ortaya çıkabiliyor. Ama hayat arkadaşınızı bulduysanız zamanla bu çatışan şeyler törpülenir tabii törpülenmeyenler de olur. Herkes mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir birliktelik ister ama bunun sadece hayallerde yaşandığını sanarlar. Ve şöyle de bir şey vardır ki hayal ederler ama o hayali gerçekleştirmek için bir çaba ortaya koymazlar. En ufak şeyde ayrılalım lafızları ortaya çıkar. Ben daha iyisine layığım düşüncesi zaten beynin o seven lobunu komple kaplamış düzeydedir. Neyse!. Bugün burada ilişkinizin ömrünü ve gidişatını daha iyi hale getirecek birkaç ipucu vereceğim. Gelin şimdi bunlara beraber bakalım.

  • Asla ama asla yapmayacağınız bir şey var ise o da ilişkinizi etrafınızda ki ilişkilerle kıyaslamayın.
  • Filmlerde gördüğünüz yada küçükken annenizin size anlattığı türden şeylere inanarak evlilikten ve partnerinizden beklentilerinizi artırmayın. Evlilik gerçekten güzel bir şeydir ama hiçbir şey filmlerde yada kitaplarda ki gibi değildir. Ne zaman ne ile karşılaşacağınız hiçbir zaman belli olmaz.
  • İlgi alanlarınız farklı olabilir bu çok normal bir şey ama sizin burada yapacağınız şey yeni ortak ilgi alanları oluşturmak olacaktır. Bu sayede iletişiminiz ve o zamandan aldığınız zevk daha da artacaktır.
  • Düşündüklerinizi, hissettiklerinizi paylaşın. Partneriniz sizi her koşulda anlamayabilir ama siz samimi bir dille onları açıklayın.
  • Kendiniz mutlu değilseniz partneriniz sizi mutlu edemez. Kendinizi sevin. Eğer kendinizi sevmiyorsanız ve kendinizle mutlu değilseniz, partneriniz ağzıyla kuş tutsa bile işe yaramaz.
  • Her ne olursa olsun birbirinize karşı saygınız olsun. Saygının olduğu yerde sevgi vardır.
  • Affetmek. Birbirinizi affetmeyi öğrenin. Gurur yapmanıza gerek yok. Çünkü aşk’ta gurur olmaz.
  • Eşinizle aranızda ki bağları geliştirin. Biriniz o koltukta biriniz bu koltukta elinizde telefon oturmayın yada tv izlemeyin. Konuşun, dertleşin. Aranızda ki duygusal, cinsel bağları güçlendirin.
  • Eşinizin hep iyi ve olumlu yanlarını görmeye çalışın. En başlarda nasıldı hep onun iyi yanlarını görüyordunuz. Bu olay sonra ki geçen zamanlarda da aynen devam etsin. Çünkü kötüyü görürsen her şey daha kötü bir hale bürünür.
  • Mükemmeli aramayın. Çünkü “Mükemmel, A’da Z’ye” her şeyi tam bir ilişki yoktur. Bundan dolayı hemfikir olacağınız yada her şeyde mutlu olacağınız biri ile karşılaşmayı beklemek yerine sizi en fazla tatmin eden ilişkiyi yeşertmeyi deneyin.


Yazımı okuduğunuz için Teşekkürler.
Bir Sonra ki yazıda görüşmek üzere Hoşçakalın..
Yeni yazılardan anında haberdar olmak için Ücretsiz E-posta Aboneliğinizi aşağıdan gerçekleştirebilirsiniz.

Hiç yorum yok