Dünyada Hala Var Olan Dehşet Verici Gelenekler

korkunç gelenekler,dehşet verici gelenekler

Merhaba
Bugün ki yazımda size dünya da hala var olan en dehşet verici geleneklerden birkaçını anlatmaya çalışacağım.
Neredeyse herkes yaşadığı bölgenin özelliklerinden, gelenek ve göreneklerinden etkilenir ve bu gelenekler geçmişten geleceğe aktarılan bir sıra dizisidir. Bir sonra ki gelen bireyde bunları uygular. Tabii ki gelenekler güzel şeylerdir. Eski toplumunu sana tekrar yaşatıyor ve bizi bir arada tutuyor. Ama bugün ki size sunacağım bu gelenekler sonra ki nesillerde devam etmese çok daha iyi olur diyebileceğiniz türden gelenekler olacaktır.

En Ürpertici Gelenekler:


El Parmağı

Endonezya’da bir kabile olan Dani kabilesinde ki geleneğe göre kocası ölen kadın kocasının yasını tutmak için parmaklarını kesiyor. Bunun dışında ne kadar çok parmak kesilmişse kocası gittiği yerde daha da güçlü hale geliyor.

Muzlu Ölü

Amazonda bulunan dünyanın en ilkel kabilesi Yanomaminin insanları, ölümü doğal bir olay olarak karşılamıyorlar. Bundan dolayı ölülerini yakıyorlar ve küllerini muzla karıştırıp yiyorlar. Bu yolla ölenlerin yaşamlarına devam ettiğini sanıyorlar. Nerede yaşıyorsa artık…

Kilolu Kadınlar

Moritanya’da kadınların gözüne kaşına bakılmıyor. Eğer bir kadın güzelleşmek istiyorsa ve evlenecekse ülkede yer alan bazı kriterlere uymak zorundadır. Moritanya’da evlenmek isteyen kadın en az 60 en fazla da 100 kilo olmak zorunda. Eğer bu değerleri yerine getirmezse evlenemez ve zayıf kalmak isterse de cezalandırılır.

Ayı İbadeti

Japonyada bulunan Ainu insanları, doğaya ibadet ettiklerinden dolayı aralıklarla kurban verme geleneklerini gerçekleştiriyorlar. Bu insanlar kurban olarak ayıları seçiyor ve eğer ayılar kurban edilirse tabiatın insanlığı yücelttiğini düşünüyorlar. Bu gelenekte çoğunlukla mağarada kış uykusuna yatmış anne ayılar seçiliyor. Vahşi bir şekilde öldürülen ayılar daha sonra kanı içilip etleri yeniliyor.


Ölü Yemek

Ölüleri yemeleriyle ünlü Hindistan’ın Varanasi şehrinde yaşayan Aghori Babalar, insanların en büyük korkularının kendi ölümleri olduğunu düşünüyorlar. Bu olayı aydınlanmaya bir engel olarak gören Aghori Babalar, ölümle ölülerini yiyerek yüzleşiyorlar.

  • Çok değişik akla hayale sığmayan birkaç tane değişik geleneği size sunmaya çalıştım. 
  • Kendinize iyi bakın. Bir sonra ki yazımda görüşmek üzere Allah'a emanet olun.
Yeni yazılardan anında haberdar olmak için Ücretsiz E-posta Aboneliğinizi aşağıdan gerçekleştirebilirsiniz..

Hiç yorum yok