Tarihin En Acımasız 10 İşkence Yöntemi

işkenceler,cinsel işkenceler,kadınlara yapılan işkenceler

Merhaba Arkadaşlar.
Öncelikle yazıya başlamadan önce söyleyeyim.
Bu yazıda ki bilgiler rahatsız edicidir. Hassas kişilerin okumamaları tavsiye edilir.
Evet . Şimdi yazımıza başlayalım. Biliyorsunuz ki insanlık tarihimiz epey derindir ve bu insanlık tarihinde bir sürü olay olmuştur. Bu olaylar bazen iyidir bazen kötüdür. Ama bu gün topladığım bilgiler bu insanlık tarihinde yaşanan ve yapılan en acımasız şeylerdendir. İşkenceler. Bazı yerlerde görmüşsünüzdür. Tarihte yapılan işkencelerden birkaçını ve birkaç bilgi de okumuşsunuzdur. Lafı fazla uzatmadan başlayayım. Tarihte yaşanan en acımasız insanlık dışı işkencelere gelin beraber bakalım..

Su işkencesi

Sırt üstü yatırılıp sabitlenmiş bir kişinin yüzü bezle kapatılır ve devamlı olarak başına su dökülür. Bir süre sonra su darbelerinin her biri balyoz etkisi yapar ve kafatasında çatlaklara neden olur ve bu esnada boğulma hissi yaşayan kişi çıldırmaya başlar.

Istırap Armudu

Zinacılara rektal, yalancılara oral olarak sokulan bu aletin kanatları sokulduktan sonra tamamıyla açılırdı ve tedavi edilemeyecek şekilde korkunç yaralara neden olur ve kalıcı hasarlar bırakırdı.

Demir Dolap

İçi sivri metallerle dolu bu kabine konulan kurban; hem ayakta hem de hareketsiz durmak zorundadır. Eğer durmazsa çiviler vücuduna saplanır.Çığlıkların dışarıdan duyulmadığı bu kabinde kurban günlerce ayakta durduktan sonra dermansız kalır ve keskin metallerin vücudunu deşmesiyle acı içinde ölürdü.

İspanyol Eşeği

Suçlu, tepesi bir bıçak gibi sivri olan bu mekanizmanın üzerine çıplak olarak oturtulurdu ve işlediği cezaya göre ayaklarına ağırlık bağlanarak eziyet edilirdi.

Testere

Asker kaçakları, büyücüler ve eş cinseller üzerinden uygulanan bir cezaydı.Bu insanlar ölmeden önce uzun bir süre acıya maruz bırakılmak için baş aşağı asılırdı. Böylece beyinlere sürekli oksijen gittiğinden bilinçlerini kaybetmezlerdi.

Pirinç Boğa

Yunanlıların yapmış olduğu boğa şeklide ki bu korkunç fırına koyulan suçlu, alttan yakılan ateşle ölümü beklerdi. Vücudu alttan yakılan ateşin etkisiyle eriyen suçlu çok vahşet bir şekilde ölürdü ve ölürken ki haykırışları dışarıdan boğa sesi gibi duyulurdu.

Kafa Ezici

Kafanın üst bölüme yerleştirilmesinin ardından çene alt kısma koyulurdu ve mekanizmanın üstünde bulunan vida yavaş yavaş sıkılırdı.İlk olarak dişler ve çene parçalanırdı daha sonra ise gözler yuvalarından çıkardı.Son olarak ta kafatası çatlamaya başlar ve kırıklar dışarı dökülmeye başlardı.

Yehuda’nınn Beşiği

Havada asılı olan kurban yavaşça halatlarla indirilirdi ve vücudunun tüm ağırlığıyla piramidin sivri kısmına oturtulurdu. Kısa bir süre içinde vücutta telafisi olmayacak derecede büyük bir yara açan piramit en kötü işkence aletlerinin yanı sıra kasıtlı olarak temiz tutulmadığından ölümcül enfeksiyonlara da neden olurdu.

Boyun Tekeri

Afrika’da münteşir olarak kullanılan bu ölümsek yöntemde suçlunun başına ve kollarına benzin doldurulmuş lastik tekerler geçirilir ve bu tekerler ateşe verilirdi.

Küvet Hapsi

İçi su dolu bir mekanizmaya zincirlenen suçlu, bolca bal ve süt ile beslenirdi ama dışarı çıkmasına asla izin verilmezdi ve yediklerini hapis olduğu mekanizmaya yapmak zorunda olan kişi 2 hafta geçmeden kendi pisliğinde zehirlenerek ölür.Okuduğunuz için Teşekkürler. 

Daha fazla yazı için Blogu takip etmeyi unutmayınız..Aşağıdan Ve Sağ Taraftan Ücretsiz E-posta Aboneliği yapabilir
ve Yeni Yazılardan Anında Haberdar Olabilirsiniz..


Hiç yorum yok