Sakız Yutunca Midede Ne olur?

sakız yutunca ne olur,sakız
Merhaba Arkadaşlar.

Ben Hepiniz’e hoşgeldiniz. Bugün size merak ettiğim bir konu hakkında yazacağım. Duymuşsunuzdur zamanında sakız yutarsan şöyle olur böyle olur diye birkaç teoriyi. Kurt bağlar gibi bir sürü şey demişlerdir. Bu teorileri duyunca endişelenmemek elde değil ve istemsizce bilerek yada mecburiyetten yuttuğunuz da çokça olmuştur. Her insan sakızı sevmez ama hiç ağzına sürmemişte bulamazsınız herkes en azından birkaç sefer denemiştir. İlk önce sakızın icatına bir göz atalım daha sonra ise sakız yutarsak midemizde o sakıza ne olur? orada kalır mı? Yoksa başka bir şey mi olur? Bu sorumuzun cevabını aydınlığa çıkartalım.
 

Sakızın İcatı?

Çoğu yapılan şey yani icat çoğu zaman yanlışlıkla ortaya çıkmış şeylerdir. Normalde başka bir şey araştırılıyordur ama planda kine değil de başka bir şeyin ortaya çıkmasına ve hayatımıza katılmasına neden olur . Sakızın icatı; arabaların lastiklerinin yapımında kullanılmak için lateks denilen bir madde kullanılmak istenmiş fakat bu proje başarısız olunca bu madde içine tatlandırıcı gibi çeşitli maddeler eklenerek sakız olarak üretilmiştir.

Sakızın İçinde Ne Bulunur?

  • Mısır Şurubu
  • Çeşitli Tatlandırıcılar
  • Gıda Boyası
  • Yumuşatıcı Maddeler
  • Aromalar ve Sakız Reçinesidir.

Sakıza Midede Ne Olur?

Sakız içinde ki maddelerin hepsi insan vücudunda sindirilir ancak sakız reçinesi diğer yiyeceklerle bağırsakta ilerler ve dışkıyla atılır. Sakız reçinesinin vücuttan atılması tahminen 3 gün sürer. Yani midenizde kalmaz ve zarar vermez ama şimdi burada midenizde kalmaz dedim diye de gidip bir avuç sakızı yutmayın. Eğer öyle bir şey yaparsanız sindirim sisteminizi bozabilir.

Yazımı okuduğunuz için Teşekkürler. Daha fazla yazı için Blogu takip etmeyi unutmayınız.
Aklınıza takılan bir yer olduysa yorum ile belli edin. Sizin yorumlarınız burayı güçlendirir.

Hiç yorum yok