Hayatınıza Hız Katacak 5 Hile

pratik bilgiler,hileler,yaşam hileleri,

Bazı şeyler vardır ki günlük hayatımızda bizim bilmediğimiz ama öğrenince hayatımızı kolaylaştıracak ve hızlandıracak şeylerdir. Bugün size 5 tane günlük rutin hayatımızda kullanabileceğimiz hileyi derledim. Hadi bunlar nelermiş bakınalım.


  Kovaya Su Alma/Doldurma

  • Bazı evlerde ya da lavabonun kullanıldığı herhangi bir yerde bazen su doldurmak çin işkencesi gibidir. Çünkü lavabo çok küçüktür. O kovayı oraya sokacaksın. Sokması zaten ayrı bir dert iken bir de doldurdun diyelim çıkartması var dökmeden onu çıkartacaksın bir sürü zorluk. Peki bunun kolay bir yolu yok mu? Tabi ki var.Musluğun ağzına bir tane arka tarafından musluğa geçirebileceğiniz bir delik açılmış pet şişe takın ve pet şişenin ağzını kovanın üstüne getirin. Böylelikle hiç zahmet çekmeden kovanızı su ile doldurabilirsiniz.

  Acı

  • Acılı bir şey yediyseniz vay halinize. Komple uyuşturmadık yer bırakmaz. Neyse biz orasının es geçelim. Acı yediğinizde ağzınızda ki yangı hissini, su içmek yerine ekmeğin içi ile geçirebilirsiniz. Su içmek yangı hissinin geçirmez ama ekmeğin içi ya da şekerli şeyler kullanmak ağzınızda ki acının hissini daha hızlı geçirebilir.

  Telefonun Hızlı Şarj Olması

  • Telefon kullanıcıların özellikle de akıllı telefon kullanıcıların en müzdarip olduğu sorunlardan birisi şarj problemidir. Böyle bir anda biten ya da acil bir zamanda biten batarya telefonu çok kullanışsız hale getirmektedir. Bu gibi durumda saatlerce şarjın başında bekleyemeyeceğimize göre yapmamız gereken bir şey vardır o da telefonumuzu uçak moduna almak. Telefonu uçak moduna alınca telefonumuz daha az pil tüketimi sağlayacak ve daha hızlı şarj olacaktır.

  Portakal Suyu

  • Mis gibi taze sıkılmış portakal suyunu kim sevmez ki. Evde portakal suyu sıkmak istiyorsanız. Portakalları sıkmadan önce soğuk suda bekletin. Bu sayede portakalların suyu artacak ve daha fazla portakal suyu elde edeceksiniz.

  Ütü

  • Kıyafetlerinizin ütü yapıldıktan sonra mis gibi kokmasını istiyorsanız. Ütünüze koyduğunuz suya biraz parfüm sıkın ve o şekilde ütüleyin. Bu sayede çamaşırlarınızın çok daha iyi kokmasını sağlayabilirsiniz.

  Okuduğunuz için Teşekkürler.
  Bir sonra ki yazıda görüşmek üzere..

  Yeni Yazılardan Anında Haberdar olmak istiyorsanız Aşağıdan Ücretsiz E-posta Aboneliğinizi yapabilirsiniz…

  Hiç yorum yok