Amaçlarınıza Ulaşmak İçin Beş İlke

hedeflere nasıl ulaşılır

Merhaba Arkadaşlar bu yazımda size birkaç maddeyle amaçlarınıza ulaşmada izleyebileceğiniz yol haritasını çizmeye çalışacağım.
Benim burada vereceğim ya da söyleyeceğim şeyler tavsiye niteliğindedir..
  • Yapacağınız ne ise ona odaklanın. Bir yol haritanız olsun ve o düzende gidin. Kendinize bir program oluşturursanız ve yapacaklarınızı düzene oturtursanız her şey daha iyi yolunda ilerler. İlerde ne olmak istediğinizi, nasıl olacağınızı aklınızda edinin. Çevre sizi etkilemesin her zaman dürüst ve hakkaniyetli olun. 

  • İnanç Sadece Yolun Başlangıcıdır, Çaba Gösterin. “Çiğnemeden ekmek yenmez” derler. Gerçekten de çok anlamlı bir söz. Her şeyi çok yerinde anlatan bir söz. İnanırsın. Ben yapacağım bunu dersin kendi kendine sonra birkaç gün geçer olmuyor dersin. Neden bunu dersin çünkü sadece inandın. Yeterince çaba göstermedin. Çaba gösterirsen yapamayacağın hiçbir iş, kıramayacağın hiçbir kilit, açamayacağın hiçbir kapı kalmaz. Başarının altında çaba ve inanç yatar. Birisi eksik olursa yolun sonunda ki ışık görünmez ama ikisi yan yana olunca yolun sonunda ki ışık gözünün içine düşmüş bir ay parçası gibi görünür.
  • Başkası Sizin Düşüncenize Bakmaz, Kendinizde Kalsın. Kimse kimsenin ne düşündüğü önemsemez. Herkes kendi menfaatini düşünür. Sen yanında kine akşama kadar derdini anlat ya da başka bir şeyi anlat. Anlattığınla kalırsın. Ondan daha fazlası olmaz. Kendi emin adımlarınla ilerle. 
  • İlla onu yapacağım demeyin. Esnek olun, yeri gelince plan değişikliği yapın. Çünkü bazen öyle bir an olur ki o kafanız da ki, ne ise ona oturmaz. Çıkmaz sokağa varırsınız. Böyle bir durumda sağınıza solunuza bakın ve yeni yolunuzu görün, bulun.
  • İşini yarı yolda bırakma, onu tamamla ki kendinde seviye atlamış ol. Bir işe başladın. Gidiyorsun onun üzerinde yarıya geldin ve bir engelle karşılaştın. O engel seni durdurmasın, engeli aşmaya bak.Engel çıktı diye durma. İşini yarıda bırakma.

Okuduğunuz için Teşekkürler..
Hatam oldu ise Affola.
Yeni yazılarda görüşmek üzere kendinize iyi bakın.. Allah’a Emanet Olun..

Yeni yazılardan anında haberdar olmak istiyorsan Ücretsiz E-posta Aboneliği aşağıdan yaparak bunu sağlayabilirsin..

Hiç yorum yok