En sevdigim Essence maskara 2

Merhabalar,

Bugün sizlerle bir maskara paylasmak istiyorum.

Essence I love Extreme crazy volume maskara

Daha önce sizlerle elimde bulunan 4 Essence maskarayi ve aralarindan en sevdigimi nedenleriyle paylasmistim. Yaziyi okumak isterseniz suraya tiklayabilirsiniz.
Bugünse, aralarindan 2. olarak en sevdigimi paylasmak istedim.

Almanya fiyati 2,75 euro (Türkiye fiyati 15 lira) ve 12 ml ürün var, acildiktan sonra ömrü 6 ay. Suya dayanikli bir maskara degil.
Bu arada resimdeki 4´lüden pembe renk olandan bahsediyorum.


Benim uzun ama düz kirpiklerim var. Benim maskarada aradigim özellik hacim ve kirpiklerimi kivirip kaldirmasi.

- Yapisi islak diyebilirim fakat durdukca hafiften kurumaya basladikca daha da guzellesti. Suan tam sevdigim gibi ne cok islak ne de sürerken zorlayacak kadar kuru. Ilk aldiginizda cok islak gelirse biraz bekleyebilirsiniz.

- Plastik fircasinin killari cok kisa oldugundan sürerken göz kapagima bulasma sorunu yasamadim. Ancak fircasi uzun bu sebeple yine de dikkatli kullanmak gerek.

- Kirpikleri cok guzel belirginlestirip simsiyah gösteriyor.

- Gün icinde (suya dayanikli olmamasina ragmen) akma dökülme bulasma yapmadi.

- Öncesinde kirpik kiviricisi kullanmazsam, kirpiklerimi kivirip kaldirmiyor, mutlaka kirpiklerimi kiviriyorum öncesinde.

- Ilk katta tek tek ayirip uzatiyor ve hacim de veriyor. Fakat 2. katta etkisini tam olarak görüyorsunuz ve guzel bir dolgunluk sagliyor.

- Ben ilk katta kirpiklerimi 5-6 defa bu maskara ile tariyorum, sonra diger gözüme geciyorum. Bu arada ilk sürdügüm biraz kurumus oluyor ve daha fazla beklemeden yine 5-6 defa tarayarak 2. kati uyguluyorum.
Cok guzel hacim sagliyorum.

- Gün sonunda silerken de zorluk yasamadim. Kirpik dökülmesi gözlemlemedim, kolayca cikti.

- Kirpiklerimi az da olsa 2. katta yapistirdi fakat rahatsiz edici bir görüntü degil. Aksine daha dolgunluk veren bir görüntü oldu. Fakat 3. kati da denedigim günler kötü bir görüntü oldu fazlaca yapistirdigi icin. Tabiki bu benim sevmedigim bir görüntü, sizler sevebilirsiniz.Standlarda bulmasi zor, cabuk tükenen bir ürünmüs fakat denk gelirseniz bir sans verin derim. Online sitelerin indirimlerini takip edebilirsiniz. Ilk basta islak gelirse, birkac gün rimelin firca kismini tamamen cikarip acin ve tekrar kapatin. Firca kismini ileri geri yaparak ürün almaya calismayin. Bu hareketle ürün icerisine hava dolmasini saglarsiniz ve cok cabuk kurur maskaralariniz. Sadece firca kismini tamamen cikarip acin, sonra geri kapatin. Birkac gün gün icinde akliniza geldiginde bunu yapin ve sonrasinda istediginiz kivama geldiginde severek kullanacaginiz bir maskara olabilir.

Okudugunuz icin cok tesekkür ederim,
ZeY

Hiç yorum yok